בטל בשישים

ערב טוב לכולם!

השבועות המציקים של השנה נמצאים כבר מאחורינו ואנחנו מתקרבים בצעדי ענק לפירוש היותר אופטימי של “שבועות”, כלומר החג, כלומר יומיים נוספים של חופש. הסמסטר כבר הפך למעוות לחלוטין בגלל החופשות האלה, וכל מי שמנסה למספר את התרגולים וההרצאות נתקל בבעיה, מכיוון שבכל אחד מהם נמצאים בשבוע אחר לחלוטין. בנוסף, אנחנו נמצאים כעת בעיצומה של עונת הבחנים, מה שמשפיע בערך בכלום על השבוע שלנו.

לדוגמה, אחרי יום השואה התקיים הבוחן בתרמודינמיקה של חומרים. אתמול (יותר נכון היום), קצת אחרי אחת בלילה, הגיע אימייל המודיע על ציונים באתר. לאחר שזכתה האוסטרית המזוקנת באירוויזיון פתחתי את הקובץ וגיליתי שנסיוני להמציא את התרמודינמיקה מחדש לא צלח, ועל השאלה הראשונה קיבלתי עשר נקודות בלבד. מתוך חמישים. בשתי השאלות האחרות עניתי בדיוק כמו בפתרון הרשמי וקיבלתי עליהן את כל הנקודות. בסך הכל, כפי שניתן להבין, הציון לא משהו.

אבל זה לא משנה שום דבר. מדובר בבוחן מגן, וככזה הוא נכנס לציון הסופי רק במידה וציון המבחן נמוך ממנו. מכיוון שההכנה שלי למבחן תהיה יותר רצינית מלקרוא קצת את התרגולים ולישון חצי שעה, אני חושב שיהיה יותר מוצלח. אם, כמו שאמר המרצה, זו הרמה המצופה מאיתנו למבחן, אני חושב שאני יכול להיות רגוע בנוגע לציון הבוחן.

ביום רביעי התקיים עוד בוחן, הפעם בפיזיקה קוונטית. מכיוון שהמצב הטבעי שלי בזמן ההרצאות בקורס הוא “מה המרצה הזה רוצה ממני?” ובזמן הכנת שיעורי הבית המצב הוא “למה המתרגל הזה רוצה לפגוע בי עם אינטגרלים של שלושה עמודים?”, הייתי בטוח שיהיה מדובר בכישלון קולוסאלי ואפילו השקעתי זמן לימוד זהה לזמן של הבוחן בתרמודינמיקה (אבל הפעם באופן אקטיבי: כתבתי דף נוסחאות).

להפתעתי, השד לא היה כל כך נורא. השאלה הראשונה היתה שאלה של 30 נקודות חינם למי שהכין את דף הנוסחאות כמו שצריך. שתי השאלות האחרונות דרשו חשיבה והבנה של החומר, אבל לא ברמה בלתי אפשרית של בהיה בשאלה והטחת הראש בשולחן. לבוחן הזה עדיין אין ציון, ומכיוון שהוא בוחן מגן ששווה 30% (שזה די הרבה), אני מקווה שהציון יהיה מספיק טוב כדי להוות מגן ממש ולא בטל בשישים כמו בתרמודינמיקה (ובחדו”א. ובהסתברות. ובפונקציות מרוכבות).

בשבוע הבא יש עוד בוחן, הפעם בקורס כימי כלשהו שלא ממש ברור למה הוא טוב או מה החומר בו בכלל. מכיוון שמדובר בפקולטה המאורגנת ביותר בטכניון, הפקולטה לכימיה, הבוחן נקבע אחרי שנסגרה קביעת הכיתות והשעות, כך שהבוחן יתקיים במקום הרצאה, מיד אחרי שלוש שעות הרצאה ותרגול אחרות. אין לי מושג מה יצא מזה, אבל סביר להניח שזה לא יהיה הברקה.

בשבוע הבא יתקיים פסטיבל הסטודנט (המשותף!) בטכניון. כרגע מדובר בהתלבטות לא קטנה עבורי: האם השבוע הבא יהיה קצר או ממש קצר? לאירוע של יום חמישי לא אלך בכל מקרה, מכיוון שיומיים ברצף של תעמולת אגודת הסטודנטים זה יותר מדי. ביום רביעי מדובר בהתלבטות: מצד אחד, הרבה חברים ויתרו על זה ומצד שני יגיע אחד הזמרים הגדולים ביותר בכל הזמנים, עומר אדם (שכבר הוביל למהומות בקבוצות הדיון של הטכניון בפייסבוק). יש לי עוד שבוע להחליט, נראה מה יהיה.

מעבר לזה לא קרה שום דבר מעניין. הכנסת עדיין בפגרה, כך שמצעד הדיקטטורים עוד לא יצא לדרך ובמערכת הביטחון כבר שולחים את אורי גלר שיבלבל לנו את המוח על התקציב (או על המרחב המוגן, עוד לא ברור). הולך להיות קיץ מעניין (ומתיש).

יום טוב.

שלכם,

nadavs

1 מחשבות על “בטל בשישים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה