Yan Chang

ערב טוב לכולם (בוקר טוב לישראלים)!


כפי שחשבתי, מבחנינו המסכם על הספר The Joy Luck Club הוחזר לנו. כמובן שלפני החזרת המבחנים היתה הצהרה דרמטית: רק שלושה עברו. אני לא אוהב הצהרות מהסוג הזה, ובטח שלא במבחן בספרות, מקצוע שבו אני לא מראה כשרון גדול. אני בן-אדם ריאלי, תנו לי מתמטיקה ואני אסתדר. אם תתנו לי ספרות, תהיה לי בעיה.


לפני המבחן נודע לנו מי היו הטובים ביותר בכל קטגוריה: בסגנונות, בחיבור, ובמבחן ה”אובייקטיבי” (שהיה אובייקטיבי כמו הדעה שלי על המורה). הטוב ביותר בסגנונות היה קוריאני אחד שנראה שהיה בהלם מעצמו. אני לא יודע אם הוא מעדיף מקצועות ריאליים או לא, אבל הוא לא גאון הדור. לעומת זאת, אם הוא ניחש את הסגנונות הוא עשה עבודה טובה מאוד. בחיבור כמובן קיבלו את רוב הנקודות הצרפתייה והפרסייה (הפרוטקציונרית), ואני קיבלתי נקודה פחות, אבל היא לא תזכיר אותי. אני בן. ב”אובייקטיבי” קיבלה ילדה ספק רוסייה ספק קוריאנית/סינית/יפנית/משהו מהאיזור. עכשיו זה נהיה מפחיד. ארבעה אנשים שקיבלו את המקסימום בתחום מסויים, שלושה אנשים עברו, ואני לא קיבלתי את המקסימום בשום דבר. שוב היא מלחיצה.


ולבסוף, זה הגיע. השמות נאמרו (לפי ציון/העדפה). במקום הראשון, הצרפתייה, במקום הראשון, נדב! שנינו קיבלנו שמונים. במקום השני, הרוסייה/אסייתית. לאחר שהוכרזו שמותינו ברוב פאר והדר, הלכנו לטקס קבלת הפלוסים.


טקס קבלת הפלוסים הוא טקס חשוב מאין כמוהו בו אוספים את כל הנקודות בונוס שהצלחנו להשיג בשביל המבחן ומוסיפים אותן כדי להעלות את הציון. לי היו שתי נקודות, לצרפתייה חמש, ולרוסיה/אסייתית חמש. לכאורה לי יש 82, ולהן 83 ו-85. אז שמתי לב לכמה שטויות גמורות שהמורה שלי עשתה:


בסגנונות היה כתוב שיש לי חמש טעויות. חיפשתי את הקלים ביותר, וגיליתי שהיא סימנה איקס על משהו שהיא טחנה לנו את המוח איתו במשך כל הספר. עוד שטות היתה שהיא הורידה לי נקודה על “שגיאת כתיב” כביכול, שהתברר כשטות גמורה. כותבים Yan Chang, לא Yang Chang. לא ייתכן שבדפי עבודה כתובה אותה שגיאה כמה פעמים. היא הסכימה לוותר רק על הסגנונות כשהיא אמרה “טוב, אני אקבל את זה” (בקול של עושה טובה), או במילים אחרות, “תגיד תודה”, מה שגורם לזה שיהיו לי רק ארבע טעויות בסגנונות. אני עדיין בהלם מזה. אני עדיין לא מבין איך בן-אדם ריאלי כמוני עשה רק ארבע טעויות בחלק הכי ספרותי במבחן. החלק של Yan Chang נפתר בהפסקה, שנחמדות תקפה את המורה והיא הסכימה לתת לי את הנקודה “בגלל שכל שאר הציונים היו ממש נמוכים” (שישים ומטה היה רוב הכיתה). שטויות. היא טעתה, אבל היא בחיים לא תודה בזה. בהפסקת הצהרים הלכתי לספרייה, מצאתי את הספר ואת ההוכחה, כותבים Yan Chang.


בשיעור שחייה התחלנו לשחות לאורך הבריכה במקום לרוחב. כשהגעתי בפעם הראשונה לצד השני, מישהו אמר לי שאני שוחה כאילו שאני טובע. למרות שהוא די מטומטם, אני מאמין לו. אני רוצה לראות את עצמי שוחה פעם אחת. אני אמות מצחוק.


בשיעור היסטוריה המשכנו לקרוא על היריבות בין ארה”ב לרוסיה. מסקנות מהשיעור: סטאלין מת, הרוסים היו ראשונים בחלל, האמריקאים היו האנשים הראשונים על הירח. סוף סיפור.


השיעור מתמטיקה היה די מצחיק היום. לפעמים יש לכמה תלמידים יציאות לא מובנות, וכשהמורה שלי שומעת יציאה לא מובנת היא הופכת את זה לבדיחה כיתתית. בפעמים היחידות שדיברתי את האנגלית העילגת שלי אמרתי דברים נכונים, ולא ירדו עלי.


בשיעור בריאות ראינו סרט עם מורה מחליפה קרציה. אני שמח לבשר לכם שבתחום הזה אין שינוי. מורות מחליפות זה עדיין עם מוזר שלא יהיה מובן בעתיד. מוזר שדווקא המורה לבריאות חולה.


וזהו להיום. אני כבר כותב המון, ובעיקר על המבחן. מחר אין מבחן, אבל ביום רביעי יש. וגם ביום חמישי. שיהיה בהצלחה לכולם (והם צריכים את זה).


והמשפט האמריקאי להיום: “These pluses are very important”. וכל מילה מיותרת.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

לא רואים את האתר/התגובות כמו שצריך בסלולר? נסו את הלינק הזה

התגובות של 6 לYan Chang
 • «dark angel»
  17/05/2005 ב14:44

  תמיד אומרים שבארה"ב רמת הלימודים מאוד גבוהה. לפי איך שאתה מתאר את המורים שלך, אני ממש בספק בקשר לזה.
  שוב בהצלחה בכל המבחנים,
  ספ.

  הגב
 • דניאל.
  17/05/2005 ב19:40

  אתה חרשן -_-

  הגב
  • nadavs
   18/05/2005 ב0:46

   אני לא חרשן, מעולם לא הייתי. למזלי בורכתי ביכולת לעבור מבחנים בלי הצורך הממשי ללמוד להם יותר מעשר דקות.
   nadavs

   הגב
   • דניאל.
    18/05/2005 ב15:53

    כי אתה תמיד מכין שיעורים וגם משתדל להתכונן.

    בגלל זה אתה חרשן 🙂

    הגב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.