לא מתעסקים עם בנקאים, טמבל

בוקר טוב לכולם!

בשבועיים האחרונים התחילו להגיע עוד ועוד איתותים מרחבי העולם על הבעייתיות של ההפיכה המשטרית של לוין-רוטמן-ביבי. משקיעים מושכים כסף, בדיקת תשואות בבורסה ודו”חות מוזרים של אנליסטים שבמקרה מוצאים את דרכם לתועמלני המשטר. אמנם השוואת הבורסה הישראלית לבורסות נורמליות בעולם זה לא מקור אמין כל כך (הבורסה הישראלית חצי מתה), אבל ג’יי פי מורגן דווקא כן. הדו”ח של אחד האנליסטים שטען שיש חשש לעתיד (אבל כרגע לא) הופץ ונעשה עליו סיבוב שלם. חלק האשימו את המפגינים עצמם ביצירת התנאים הבעייתיים וביבי הוציא סרטון שבו הוא טוען ששני בנקים, בינהם ג’יי פי מורגן, אומרים שהכלכלה הישראלית חזקה והכל בסדר.

מכיוון שלאנשי ג’יי פי מורגן יש מספר תאי מוח גדול מאחד והם לא על הפיירול של הליכוד, הבנק הוציא מסמך רשמי שבו נטען שיכולה להיות בעיה עם השינויים הרדיקליים שמתכננת הממשלה ונתנו כהשוואה את פולין. כבר אמרו בעבר על ישראל שאין לה מדיניות חוץ אלא רק מדיניות פנים, אבל לפעמים גם גורמים מבחוץ חוטפים קריזה על המדיניות הזאת. השקרים שהממשלה מפיצה, ועוד דואגת להקים משרד ממשלתי לתעמולה בשבילם, לא משפיעים מחוץ לישראל. בניגוד למנכ”לים של משרדי ממשלה המאויישים על ידי שרי ליכוד ועוצמה יהודית, בג’יי פי מורגן לא לוקחים כל אחד.

תומכי ההפיכה שעדיין איכשהו מחוברים למציאות, כמו עמית סגל, מבינים מה קורה פה ומצאו מיד מי אשם: המפגינים. הוא טוען שלעשות “שורט” על ישראל, כלומר להמר שישראל תיפול, זה מעשה פסול. בגלל זה עינת גז ושאר ההייטקיסטים שעוזבים מוזמנים מבחינתו ללכת ולא לחזור כי לא צריך אותם. אותה גישה של “לכו לברלין”. הוא חושב שהבעיה היא רק שהשלטון “לא פועל לפי אמונתם”. זה הכל. אם יורשה לי לנחש, השלטון לא פעל לפי אמונתם של גז ודומיה מאז 2001 בערך, אולי מאז 2009. אף אחד שם לא חשב למשוך את הכסף אז. גם לא לפני שלוש שנים עם האימפוטנציה של הטיפול בקורונה. זה התחיל רק עכשיו. אולי זה קשור להפיכה המתוכננת? אולי זה קשור ליכולת פוטנציאלית של הממשלה להחרים כסף ללא פיקוח? אולי זה קשור לכך שהמדינה התאומה, הונגריה, כבר עשתה דבר כזה?

גם מתקפת השקרים הבוטה שנוחתת עלינו מכל עבר בנוגע לפרשנות המילה “דמוקרטיה” ולדרכי בחירת השופטים בארץ ובחו”ל הופכת לבלתי נסבלת. אני משתדל לא לצפות בחדשות ולהיכנס כמה שפחות לטוויטר (סגרתי את החשבון, אבל עדיין מציץ מדי פעם אצל אחרים), אבל זה בכל מקום. אם הייתי יכול, אחרי הלימודים הייתי יוצא לטיול ארוך של כמה חודשים בחו”ל ומתנתק לגמרי ממה שקורה כאן, כי זה כבר בלתי נסבל. לצערי אני נאלץ לצפות במקום הזה עולה באש כשאני יושב בתוכו ורק תוהה מה יהיה הטריגר הסופי שיגרום לי להגיד “זה נגמר”.

יום טוב.
שלכם,
nadavs

לא רואים את האתר/התגובות כמו שצריך בסלולר? נסו את הלינק הזה

התגובות של 9 ללא מתעסקים עם בנקאים, טמבל
 • motior
  08/02/2023 ב19:43

  מקווה לטוב… ללא ספק המצב לא משהו

  הגב
  • nadavs
   16/02/2023 ב13:17

   ממש לא משהו…
   nadavs

   הגב
 • שושי אברס
  09/02/2023 ב7:41

  אנחנו מתבשלים פה כמו בבישול צפרדעים. נראה לי שהחכמים קופצים עכשיו מהסיר.

  הגב
  • nadavs
   16/02/2023 ב13:15

   בהחלט נראה שיש הרבה שקופצים עכשיו מהסיר.
   nadavs

   הגב
 • miriam
  09/02/2023 ב12:24

  המקום הזה “עולה באש” מיום הווסדו.
  לא רואה פה דיקטטורה באופק ולא משנה מה כתוב ברפורמה המוצעת.
  מבחינתי העובדה שכל שופט זה רולטה גם בבתי משפט השלום, והעובדה שכשהימין מחה נגד ההתנתקות ועצרו ילדים שחסמו כבישים במעצרים מנהליים מראה לי שבסוף יש לנו דמוקרטיה והסוג שלה הוא תלוי מצב רוח ולא משנה מה תכלס כתוב בחוק או מה התפקיד הרשמי של היועמש ולכן גם לא אכפת לי מהרפורמה הזו.

  הגב
  • nadavs
   16/02/2023 ב13:17

   הבעיה במינוי שופטים לא מקצועעים לא תיפתר אם יתנו לקואליציה אפשרות למנות כל אחד, להיפך, נראה שהיא רק תחריף.
   חיפשתי ולא מצאתי ראיות למעצרים מנהליים לפני ההתנתקות. איפה זה קרה?
   nadavs

   הגב
   • miriam
    19/02/2023 ב14:13

    והנה מאמר מהיום שמדבר בדיוק על אותם מעצרים ומדגים את טענתי https://www.ynet.co.il/news/article/b1hj00hy0o#autoplay

    הגב
    • nadavs
     21/02/2023 ב13:50

     אלה לא מעצרים מנהליים, אלא מעצרים ארוכים באישור שופט. אלה דברים שונים.

     בכל מקרה, לא רואה איך ההפיכה של לוין ורוטמן אמורה לתקן דברים כאלה.
     nadavs

     הגב
 • miriam
  17/02/2023 ב13:08

  דבר ראשון שתדע שאני אף פעם לא מקבלת עדכונים כשאתה מגיב לי בתגובות ולכן עונה רק כשמתפרסם פוסט חדש 🙂

  הנה בבקשה על מעצר הנערות והיו הרבה מקרים כאלה https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART1/492/836.html
  תקרא על זה את מה שאומרת שלי יחימוביץ. וחסר פעילי ימין שהיו להם תיקים פליליים על חסימת כבישים? זו הסיבה שפייגלין נעצר ויש במאסר בזמנו. פתאום זה לגמרי לגיטימי.

  הגב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.