קפץ לו הגולדקנופף

בוקר טוב לכולם!

הממשלה ה-37 פרצה לחיינו בסערה והחזירה את מכונת הרעש הישנה והאהובה. בכל יום אנחנו מוצפים בעשרות ידיעות על כל מחדד שעבר מחדר א’ לחדר ב’ במשרד למשהו לאומי עד שכבר אי אפשר לעקוב אחרי הררי הפרטים הלא רלוונטיים. בזמן הזה, יריב לוין משיק מהפכה ביחסי הרשויות, בן גביר מתעסק בעבירות חשובות כמו הנפת דגלי פלסטין (ממתי זו עבירה בכלל?) ורגב מנסה לעקוף את ההישגים שלה מהקדנציה הקודמת ולהראות שהיא יכולה להיות שרת תחבורה הרבה יותר גרועה ממה שזכרנו.

אם יריב לוין לא היה גונב את כל הפוקוס עם ההפיכה המתוכננת שלו, הקדנציה הזאת ככל הנראה היתה בסימן אסונות מירי רגב. כבר ביום ראשון שעבר היא פתחה בסערה עם אמירות על ביטול נת”צים, עיכוב המטרו וחזרה על בלבולי המוח של ביבי בנוגע לרכבת קליע מקריית שמונה ועד אילת. ראשית, אם הנת”צ ריק, אולי כדאי שבתור שרת תחבורה היא תחשוב איך להעביר בו יותר אוטובוסים. שנית, אם הנת”צ יהיה נתיב רגיל הוא יהיה פקוק כמו האחרים כך שגם אוטובוס לא יוכל לעבור בו. הליצנית הזאת באה “למשול”, שזה כנראה אומר לעשות מה שבא לה בניגוד למחקרים מכל העולם. חשבתי שהרעיון בדמוקרטיה ייצוגית הוא שנבחרי הציבור יוכלו לעסוק בגיבוש מדיניות כי הם יעסקו בזה כעבודה עיקרית ואי אפשר לדרוש מהציבור להבין בהכל. מסתבר שעבודתם העיקרית היא לבלבל במוח ולגבש מדיניות לפי האחרון שצרח להם באוזן.

רכבת הקליע, עוד אחת מהפנטזיות של ביבי, היא בכלל קשקוש שלא ברור איך בא לעולם. אורכה של מדינת ישראל מקריית שמונה ועד אילת הוא בערך 550 ק”מ (לפי מקורות שונים בגוגל), כלומר רכבת קליע אמורה לעבור את המרחק הזה בערך בשעתיים. הבעיה היא שאף אחד לא יסע משום מקום לשום מקום, כלומר יצטרכו להציב גם איזו תחנה באמצע (תל אביב?) ומהירות הנסיעה תרד משמעותית. מעבר לכך, כל חישוב הגיוני מראה שרכבת נוסעים לאילת זה רעיון מטופש במיוחד מכיוון שהוא מאוד יקר ויש אלטרנטיבה מהירה וזולה יותר למשלמי המיסים – טיסות. לא ברור איך הנושא הזה עולה שוב ושוב.

כדי להמשיך להחריב את משרד התחבורה, רגב גם איימה לא לקדם את המטרו עד שיפתרו כל בעיות התחבורה בפריפריה. אולי כדאי להבהיר לה שאחת הבעיות בפריפריה היא שהגעה עם רכב למרכז סותמת את המרכז, אז כדאי שתהיה במרכז תחבורה ציבורית טובה בשביל תושבי הפריפריה שמגיעים אליו. למרבה המזל, הצליחו לקפל אותה יפה וחוק המטרו יקבל דין רציפות וימשיך לקריאה שניה ושלישית בקרוב. כנראה שבכל זאת יש גבול לשטויות שאפשר לפלוט.

גם בתחום המינויים רגב מראה הצלחה מסחררת. כפרפרזה על שאלתה של לימור לבנת (“האם נבחרנו כדי לחלק ג’ובים?”), רגב מנסה למנות פעיל ליכוד כלשהו למנכ”ל משרד התחבורה. עקרונית, מינויים פוליטיים הם אפשריים (ולראיה, מנכ”ל משרד ראש הממשלה החדש והמנכ”לית בתקופת לפיד) בתנאי שהמועמד מחזיק בכישורים ותעודות המתאימים. רגב הצליחה לבחור מישהו שלא מחזיק אפילו באלה. הכישורים היחידים שלו הם חנופה בלתי נגמרת ועזרה בפריימריז. היא אמנם באה “למשול”, אבל נראה שיש דברים שאפילו ביבי, הלוחם הגדול בפקידות, כבר לא יכול להעביר. אני מניח שהוא גם מכיר את הסחורה ויש גבול לכמה הוא מוכן להתבזות.

ולסיום, אחרי כמה שנים של שקט, גולדקנופף מחזיר את קשקושי השבת לחיינו. הפעם מדובר בעבודות הרכבת בשבת שהן לא פיקוח נפש. במקום שביבי יכנס עם גולדקנופף לחדר ויסביר לו שהוא לא יכול גם לדרוש כסף מחילונים, גם לא לאפשר להם להשתמש ברכבת בשבת וגם למנוע עבודות על הרכבת בשבת כך שהיא לא תתפקד טוב בשאר הימים כדי שהם יוכלו לעבוד ולפרנס אותו ואת מצביעיו, רגב ישבה עם מקלב והוציאה מלמול כלשהו על כך שיבוצעו רק עבודות שהן פיקוח נפש. אם לו”ז העבודות יעוכב אפילו במיקרו שניה בגלל הקשקוש הזה, רגב תזכה אוטומטית בתואר שרת התחבורה הגרועה ביותר אי פעם. אולי כדאי להגיד גם לחרדים מדי פעם “תקפצו לנו”.

יום טוב.
שלכם,
nadavs

לא רואים את האתר/התגובות כמו שצריך בסלולר? נסו את הלינק הזה

התגובות של 4 לקפץ לו הגולדקנופף
 • motior
  09/01/2023 ב21:53

  הכל צפוי… לפחות לפעמים זה מצחיק (לרוב מרגיז)

  הגב
  • nadavs
   16/01/2023 ב7:40

   בעיקר מרגיז, כי אנחנו צריכים לחיות עם זה…
   nadavs

   הגב
 • empiarti
  10/01/2023 ב18:06

  נדב רציתי לומר שאני מאד אוהבת את הבלוג שלך וקוראת כל פוסט שמתפרסם אבל מאד לא נוח להגיב אצלך. בכל פעם מחדש צריך להכניס את השם ואת המייל / אתר – מאד לא ידידותי למשתמש. יש סיכוי לשנות / לשפר / להקל מעט?

  הגב
  • nadavs
   16/01/2023 ב7:40

   אבדוק את העניין, אולי אאפשר הרשמה כדי לשמור פרטים.
   nadavs

   הגב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.