המרת יחידות

בוקר טוב לכולם!

ביום ראשון התקיים המבחן בקורס אותו תרגלתי הסמסטר. כלומר לא ממש תרגלתי, אלא כתבתי שיעורי בית ממוחשבים וניהלתי קצת מסביב (תמורת עוד כסף. לא מספיק כסף). המבחן עצמו נכתב ושופץ כמה וכמה פעמים עד שהיינו בטוחים שאין בו טעויות, כי אי אפשר לתקן באמצע. כל הלוגיסטיקה מסביב למבחן סודרה שוב ושוב כדי לוודא שמי שרוצה יכול לגשת למבחן. כמה וכמה תזכורות נשלחו לסטודנטים. לבסוף, ביום ראשון בבוקר, זה התחיל.

המשגיחים שלנו, שחלקם היו בני מאתיים, פתחו את החדרים והתחילו לזהות את הסטודנטים. לאחד מהם, מישהו שהשגיח בפעם הראשונה, החדר קרס. פעמיים. אחרי שהכניס בערך מיליון משתמשי זום וזיהה את כולם, היה צריך לעשות זאת עוד פעמיים. כדי למנוע את המקרה המצער בפעם השלישית, נכנסתי לחדר (שסידרתי בו הרשאות מנהל לעצמי מבעוד מועד) וביקשתי משאר חברי הסגל לבקר בחדרים האחרים. זו כמובן לא היתה התקלה היחידה. היו סטודנטים שלא הצליחו להתחבר לזום ונדרשו לעזרה טלפונית. היו תקלות בלינקים שפרסמתי מראש באתר הקורס כי לימודי הסמכה עשו פאשלות. וכמובן – היו סטדונטים שלא חתמו על ההסכמים שהטכניון דורש למרות ששלחתי מיליון הודעות בנושא.

בסופו של דבר המבחן התחיל בזמן שצפיתי מלבד בחדר אחד שאיחר בעשר דקות. מיד לאחר ההתחלה הגיע מבול של שאלות. רובן היו סבירות, אבל שתיים מהן הרגו אותנו מצחוק. הראשונה היתה שאלה שהגיע משני(!) סטודנטים: כמה קילוגרם יש בטון. אלה אנשים שהולכים לבנות כבישים אחר כך. לאחר זמן רב שלא ענינו, אחת השואלות פנתה למשגיח בתחינה שיבקש תשובה מאיתנו. אחת המרצות ענתה לו בתגובה שלא ענינו כי התעלפנו מהשאלה.

אבל לא רק בעיות עם קילוגרמים היו שם. בהמשך המבחן, קצת לפני סופו, עלתה שאלה נוספת שהתרעתי עליה בקבוצת המשגיחים והזהרתי אותם לא להתעלף. הפעם השאלה היתה מה השטח של מוט גלילי. למיטב ידיעתי אין לו “שטח”, אלא כל מיני שטחים שניתן להגדיר. ויש לו נפח כמובן. המרצה איכשהו ענתה לדבר הזה וכמה דקות מאוחר יותר המבחן סוף סוף נגמר.

הודינו למשגיחים ועברנו לנתח את התוצאות העגומות. הממוצע היה די נמוך, אבל לא איבדנו תקווה ועברנו לשיטה הטכניונית המקובלת – פקטור. החלטנו לתת פקטור של שאלה או שתיים ואחרי ניתוחים סטטיסטיים מורכבים הצלחנו להעלות את הממוצע למה שהוא היה בשנים קודמות. כעת אנחנו ממתינים לערעורים (שאין שום סיבה שיגיעו). אחד כבר הגיע בדרישה לארבעה תיקונים (כל הבקשות שגויות, אחת באופן גס במיוחד והשניה מדגימה מה קורה כשעורכים סטטיסטיקה על מדגם קטן מדי). לשמחתי אני לא צריך להתעסק עם ערעורים, אלא רק עם העלאת הציונים הסופיים בסוף תקופת הערעורים.

ולסיום, המיליציות של ביבי מתחילות להשתלט על הרחוב ולהפעיל אלימות. אמנם ציצים על מנורה זו אלימות קשה במיוחד שקשה להשתוות לה, אבל ביריוני נתניהו עושים עבודה נהדרת. כבר לא צריך להזהיר שישפך דם, כי כבר נשפך. שני השלבים הבאים יגיעו ישירות מהספר. הראשון, ביום ניסיון התנקשות בנתניהו (אחרי שמפיצי דף המסרים עובדים במלוא המרץ על אזהרות כאלה ואוחנה פונה ליועמ”ש כל יומיים בבקשה לפתוח בחקירות). השני, רצח אמיתי של אחד המפגינים, עיתונאי או מישהו שקשור למשפט (כ”נקמה”). מיד לאחר מכן שימוש בתירוצים האלה כדי לאסור הפגנות. הכינו את הבונקר, הולך להיות רע לתפארת.

יום טוב.
שלכם,
nadavs

לא רואים את האתר/התגובות כמו שצריך בסלולר? נסו את הלינק הזה

התגובות של 2 להמרת יחידות
 • motior
  30/07/2020 ב9:48

  האם השאלה הייתה כמה קילוגרמים יש בטון ברזל או בטון נוצות? 😉

  אני רואה את הבן שלי נערך למבחנים מהבית וזה כלל לא פשוט…

  והמצב עם ההפגנות והאלימות קשה. אני נזכר באמיל גרינצוויג ז”ל.

  הגב
  • nadavs
   30/07/2020 ב10:13

   טון ברזל, כמובן. זו היתה שאלה על פלדה. 🙂

   המבחנים בבית די מעיקים, אבל נראים לי עדיפים על שבועיים של בידוד או הדבקה.

   כולם נזכרים באמיל גרינצוויג עכשיו ומקווים שלא יצטרף אליו אף אחד. לצערי נראה שאנחנו מתקרבים לשם.
   nadavs

   הגב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.