תשס”ע

ערב טוב לכולם!


כמדי שנה בשבע השנים האחרונות, מגיע האחד עשר בספטמבר ומעורר רגשות מעורבים. מצד אחד, זה התאריך של אחד הפיגועים הגדולים ביותר שנעשו אי פעם (והסיבה הרשמית לביטול השיר “רד אלינו אווירון” בארצות הברית) ומצד שני זוהי חגיגת יום הולדת אצלי בבית, ולפי הערכות זהירות, לעוד כמה מליוני אנשים בעולם. כדי להזדהות עם האמריקאים, היום בערב אני אצא לראות סרט שלא נוצר אצלם בהוליווד (כי אין סרטים על מטוסים שמתרסקים לבניינים). טקסים מדכאים יש לי בשפע בשאר השנה.


אחד מהטקסים (הלא מדכאים) שמתקרב אלינו בצעדי ענק הוא סעודת ראש השנה. כמו כל שנה, נזכה לטעום ממגוון מאכלי החג (תפוח בדבש, תפוח בלי דבש והמאכל שמתאים לכל חג – גפילטע פיש) ולשיר שירים בני שתי מילים (“בשנה הבאה… מה, אף אחד לא שר איתי?”).


גם בצה”ל מתכוננים לחג המתקרב עם תכנון להרמת כוסית חגיגית, נקיון ברמה פסיכוטית ומסדר צביעת חדרים לאחר יום כיפור. גם מפקד הגף שלי עוסק באובססיביות להכנות וכבר שלח לנו זימון במייל לאיזה משהו שקשור לראש השנה. הוא כתב שם שבשנת תשס”ע ישתנה איזה משהו שאנחנו עושים כל שבוע. לפחות יש לנו שישים שנה להתכונן.


השבוע גם התקיים אצלינו בוחן בר אור. הבוחן הזה כולל ריצת אלפיים, שכיבות סמיכה וכפיפות בטן. הבעיה היחידה בבוחן הזה היא הריצה שמהווה 70% מהציון ואי אפשר לזייף את התוצאה שלה (כי מוודאים שסימן אותנו טושיסט. כן, זה איש עם טוש). את שני המבחנים האחרים מזייפים בקלות. מתחלקים לזוגות, עושים כמה חזרות ייצוגיות מכל תרגיל, ברגע שמתקרבת הקצינה מתחילים לספור “שבעים, שבעים ואחת” וברגע שהיא הולכת עושים עוד חזרה אחת בשביל הכיף והולכים לדווח על הצלחה מסחררת של 86 כפיפות בטן ו-75 שכיבות סמיכה (אני אמרתי שעשיתי 75 בטן ו-68 ידיים. אמינות היא ערך עליון בצה”ל). אני מקווה שהשקלול של המספרים שהמצאתי במקום ותוצאת הריצה העלובה שלי יתנו איכשהו חמישים. אחרת אני אצטרך לעשות את הבוחן המעצבן הזה עוד פעם, וממש אין לי כוח.


בשבוע הבא, כמו השבוע, לא מתוכננות יותר מדי תורנויות. אמנם השבוע התאפיין בסינג’ורים מסוגים שונים (“תחליף מישהו לכמה שעות…”), אבל לא בצורה קשה מדי. מהבחינה הזאת, היה שבוע מצויין. מבחינות אחרות, היה שבוע טוב בשבילי, אבל מטריד מאוד לאחרים (וגם לי קצת).


עוד שבוע עד שיפסיקו לשגע אותנו בגלגל”צ עם “מה יהיה שיר השנה של תשס”ט?” ויתחילו עם “מה יהיה שיר השנה של 2009?”.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

לא רואים את האתר/התגובות כמו שצריך בסלולר? נסו את הלינק הזה

התגובות של 2 לתשס”ע
 • אוריה בר-מאיר
  12/09/2009 ב1:03

  אני יודע שאם אני אצטרך לעשות את הבוחן המזוויע הזה אני אצטרך לעשות אותו שוב ושוב ושוב ושוב.
  עוד חמש שנים שנת תשע"ה. אולי ישעו עקב כך כמה מהאנשים שיש צורך להשעות על מנת להחליפם באנשים נורמאליים.

  הגב
  • nadavs
   12/09/2009 ב21:38

   אל תדאג בקשר לבר-אור. בסופו של דבר גם לקצינות עצמן נמאס שאותם אנשים מגיעים שוב ושוב. חוץ מזה, הוא לא עד כדי כך קריטי.

   כמה שנים אחרי שנת תשע"ה תגיע שנת תשע"ט, בה ישעטו אנשים לא מתאימים על המקומות שהותירו אחריהם האנשים שהושעו. לפחות תהיה לנו נחמה של ארבע שנים.
   nadavs

   הגב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.