קשקשת מעופרת יצוקה

ערב טוב ויצוק לכולם!


היום בשעה 11:30 הפציצו מטוסים של חיל האוויר בערך 140 בכירים בחמאס (המספר גדל לאחר מכן, מסתבר שכולם בכירים). כתגובה, הפציץ החמאס את העיר של יוסי בובליל והעיר של נינט ויכול גם להגיע לעיר של משה קצב. הם לא פגעו בכלום. אדם אחד בנתיבות נהרג, ככל הנראה כי הוא לא חשב שהאזעקה אמיתית. לבאבא סאלי שלום.


בגלל החשש שהטלפון שלי יצלצל וידרשו ממני להגיע לבסיס ולא לעשות שם כלום, ברחתי מהחדר ופתחנו ערוץ 10 בטלויזיה. שם הראו הפגזות בשידור חי, מטוסים של חיל האוויר וישראלים עם מוח מעופרת שלא יצוקה טוב. אחרת אי אפשר להסביר למה ברגע שנשמעה אזעקה הם הוציאו טלפונים והתחילו לעבור מאחורי הכתב.


גם הכתב עצמו לא התגלה כגאון גדול. ברגע שנשמעה אזעקה, הוא התחיל למתוח ביקורת על כל האזרחים הלא ממושמעים שנשארים בחוץ ולא רצים בהיסטריה למקלט. הוא עצמו נשאר במקום, כנראה בגלל איזו אמנה בינלאומית שאומרת שלא פוגעים בעיתונאים גם עם טילים.


אחרי שנרגעו הרוחות התחילו להעביר בערוץ 10 את הזמן על ידי השיטה הטובה ביותר – קשקשת מיותרת. כשהתברר ששמו של המבצע הוא “עופרת יצוקה” בכלל התגלה התכנון הגאוני של הצבא שגם המציא שם מתאים למבצע (לעומת המלחמה לפני שנתיים שהיתה צריכה ועדה כדי לקבוע את השם שלה). בעקבות הגילוי המדהים אמר הכתב שכנראה מי שהמציא את השם מודע לכך שהיום בעצם חג. איזו הברקה. בטח אותו אחד היה קורא למבצע “סנטה קלאוס” אם הוא היה מתחיל שלשום או “80% הנחה על אייפוד” אם הוא היה מתחיל בשניים בינואר.


הפעם הצליחו הגנרלים בגדול בבחירת התאריך – יום שבת אחרי חג המולד. כל העולם עוד ישן מחג המולד, היום יום שבת ומחר יום ראשון, אז העולם סגור. אחרי זה הם עושים גשר לינואר, והם יתעוררו רק ביום שני, החמישה בינואר. עד אז יש לחיל האוויר שקט ממנהיגי העולם שגם ככה אומרים “מי תקף את מי? אה… טוב. שחמאס יפסיק לירות טילים על ישראל ושישראל לא תפגע באזרחים”.


האם המבצע יצליח? במילה אחת קצרה: לא. בשתי מילים: אין סיכוי. למנהיגים משני הצדדים יש מנטליות של ילד בגן חובה שאומר “הוא התחיל”. ההפצצות ימשיכו כמה ימים, שיגורי הרקטות ימשכו בזמן הזה ובכירי החמאס יתחלפו אחד אחרי השני (ברגע שמורידים מישהו, האיש שמתחתיו ברשימה מחליף אותו). רק המשק הישראלי והמשק האמריקאי ירוויחו משגשוג התעשייה הבטחונית. ללא ספק גאווה לאומית.


אז… מחר אני חוזר לבסיס. נתראה בשנה הבאה (אל תדאגו. יהיה פוסט סיכום שנה. אני אדאג לזה).


יום טוב.


שלכם,


nadavs

10 מחשבות על “קשקשת מעופרת יצוקה”

  1. תודה רבה. :-)אני מקווה שאחיך לא צריך לעשות משהו מסוכן מדי. שיהיה גם לו בהצלחה.
   nadavs

 1. מסכימה עם כל מילה.
  ישבתי מול הטלוויזיה ומרוב שאי להם מה להגיד עם מדברים על מה היה ומה יהיה ושוב על מה היה ושוב על מה יהיה ובמקום להרגיע את האנשים הם רק מלחיצים.
  בהצלחה בצבא

  1. הם לא רק מלחיצים, הם גם מציקים. כל אזרח שהם תופסים צריך לעבור בוחן על הנחיות פיקוד העורף, ואם הוא נכשל הוא מיד ממונה לאידיוט הלאומי.
   nadavs

 2. למה אתה חושב שהמבצע לא יצליח ?
  יש לנו את הצבא הכי חזק בעולם .
  אנחנו מוקפים באנשים ששונאים אותנו , שיעשו הכל בשביל להרוג אותנו , .
   
  אני חושבת שנצליח , לפחות מקווה .

  1. אני מצטער לשבור לך את האשליה, אבל הצבא הזה הוא הכי חזק באזור, וגם זה בתנאי שהאיזור לא כולל ארגוני טרור.
    
   המבצע לא יצליח כי ברגע שיפסקו התקיפות על עזה אנחנו נהיה באותו מצב כמו שהיה עד לפני המבצע. איך אני יודע? יש לי כדור בדולח נהדר, קוראים לו הגיון.
   nadavs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה