? Es Nadav el muchacho israelio ¿

ערב טוב לכולם (בוקר טוב לישראלים)!
קודם כל נתחיל עם בלוג דיי. בגלל שלחפש בלוגים טובים בישרא-בלוג בשעה כזאת זה די משימת התאבדות (סכנה לעיניים ולעצבים), ולכן, בגלל הרשימות הדי מצומצמות שלי (אלה שממליצות על בלוגים אחרים), אתם מוזמנים להסתכל עליהן. חוץ מזה שאני לא אוהב לפרסם בלוגים סתם ככה. אני לא “בלוג ביקורות”. בלוג דיי מוצלח לכולם.
ועכשיו לענייני בית הספר, שכנראה חצי שעה של שינה אקסטרה יכולים לשפר אותם פלאים.
בשיעור מחשבים ראינו מה אפשר לעשות עם אובייקט צב בג’אווה. אחרי שהבנו שאפשר לעשות הרבה דברים עם הצב הזה עברנו למעבדת המחשבים שנמצאת אי שם בחנייה של התלמידים. אם לא הייתי יודע איפה זה ככל הנראה לא הייתי מגיע לשם לעולם גם עם המפה של הבצפר. בכל מקרה, מצאתי מחשב טוב, הפעלתי אותו וישר נכנסתי לוויינט. צריך לדעת מה קורה בעולם אחרי הכל. בסוף השיעור יצאתי ורצתי לשיעור חנ”ג, שנמצא בערך מאתיים מטר משם.
בשיעור חנ”ג לא היו הרבה הפתעות. רצנו. מייל שלם של סבל בשמש הקופחת של קליפורניה, המדינה המוזהבת. לאחר מכן המורה הקרצייה שסיפר לנו שהוא בן חמישים ומשהו הסביר למה חשוב האימון הזה. הוא אמר משהו שקשור ללב. הלב שלי לא רוצה להיות כ”כ במתח. הוא מעדיף לשמור את זה רגוע. תשאלו את שלכם מה הוא מעדיף.
בשיעור מתמטיקה למדנו על דבר חדש לגמרי שנקרא לפתור משוואות. המורה גם ביקש ממני לקרוא את כל הקיו’ז. בתחילת כל פרק יש עשר שאלות “קיו” שהן שאלות קלות מאוד שאנחנו אמורים לעשות תוך חמש דקות. הראשון שהקריא את הקיו’ז היום טעה באחד והמורה די התעצבן. כשאני קראתי הכל היה בסדר והמורה היה די מרוצה. הוא אפילו אמר נכון את השם שלי.
בשיעור ביולוגיה למדנו על המיקרוסקופ. קיבלנו תרשים של מיקרוסקופ והשלמנו את החלקים החסרים. למדנו גם על השיטה המדעית שכוללת בעיה, השערה, ניסוי ומסקנה (מוכר למישהו?). כמו כן הסתכלתי במה שיהיה לנו בשיעור הזה בשבועיים הקרובים וראיתי שביום שישי נלמד משהו חדש לגמרי שלעולם לא שמענו עליו. הוא נקרא השיטה המטרית. כל אמריקאי שיעיז לטעות בזה ייכנס לרשימה של מועמדים לכיתת Math Workshop, חיבור, חיסור, כפל וכמובן חילוק. מילא לטעות באורכים כי כל הסנטימטרים והדצימטרים עלולים טיפה לבלבל את מי שלא מכיר את השיטה העשרונית, אבל מי שלא ידע כמה גרם יש בקילוגרם יקבל המלצה לכיתת מתמטיקה בסיסית. אני לא אסבול שטויות כאלה.
בשיעור אנגלית קיבלתי חזרה את הפסקה שכתבתי. המורה סימנה רק שלוש בעיות, שזה הישג אדיר בשבילי. אני בטוח שהמורה הפסיכית שלי מסמסטר קודם היתה בטוח מוצאת לפחות עשר טעויות שם, אבל אני כבר לא איתה. כשאני אקבל את הציון הסופי על החיבור אני רוצה ללכת למורה משנה שעברה ולבדוק איזו מורה נותנת ציון יותר נמוך. זה די מעניין. כמו כן, בשיעור אנגלית התחלנו לקרוא מחזה של אוסקר ווילד. מחזה אומנותי כמובן.
בשיעור ספרדית למדנו כל מיני פעלים ודיבורים. כמו כן למדנו איך עונים על שאלות בספרדית. למי שלא מתמצא בספרדית, הכותרת של הפוסט היא “האם נדב הוא ילד ישראלי”. התשובה היא כמובן כן, ומי שיענה אחרת שיצפה לעמוד בפינה.
לדעתי זהו להיום, אבל יש לי משהו קטן חדש במקום המשפט האמריקאי. קוראים לזה SAN, ראשי התיבות של Stupid American Network. פה אני אתן שידורי חדשות פוטנציאלים אצל האמריקאים. מכיוון שאין להם חדשות מעניינות משלהם, אני אעזור להם. נקווה שזה יצליח טוב.
והיום: סנאי נדרס.
אולפן: “ידיעה מחרידה שהתקבלה לפני כמה דקות מוסרת לנו שנדרס סנאי ברחוב סאנסט! בוב, האם זה נכון?”
בוב: “זה אכן נכון. כעת אי אפשר לראות את הסנאי כי מנקה הכבישים לקח אותו, אבל יש לנו כמה עדי ראיה. רייצ’ל, ספרי לנו מה ראית”.
רייצ’ל: “זה היה נורא. הסנאי היה מת על הכביש. מעולם לא ראיתי דבר כזה. זו פעם ראשונה שאני יוצאת מהבית”.
בוב: “ניק, אתה ראית את המכונית דורסת את הסנאי. מה קרה פה?”
ניק: “זה היה פשוט מחריד. המכונית הזאת, עם לוחית רישוי SQILLER, פשוט עברה על הסנאי. זה פשוט נורא. הסנאי עמד באמצע הכביש וחשב שאנחנו חכמים ונראה אותו”.
בוב: “אם כן, פשוט טרגדיה נוראה. כולנו עכשיו נתפלל לכרזת הכוכבים שלנו שלא יקרו עוד דברים כאלה”.
אולפן: “תודה רבה בוב. וכעת, לידיעה לא פחות מפחידה: תלמיד תיכון אמריקאי מסטופידוויל קיבל איי במבחן”.
ואם תרצו לקרוא את הידיעה הזאת תאלצו לחכות למחר.
יום טוב.
שלכם,
nadavs

8 מחשבות על “? Es Nadav el muchacho israelio ¿”

  1. נו, אז את קרובה לאינטילגנט שמנהל את העולם!
   תגידי לו שייתן לי פטור לתמיד מחנ"ג.
   nadavs

   1. חחחח….אתה לא אוהב P.E ?!!?!?!
    זה הדבר הכי כיפ במערכת…
    זתומרת… מה יכול להיות כיפ…?
    חשבון..?
    סיינס…?
    היסטורי…?

    אוליי אני אתפוס איתו איזה מילה…נסדר משו…עם הוא יחליט ככה סתם שהוא יוצא מהבית שלו ובא אליי הבייתה…בכיפ..

  1. אני בשליחות בגלל הצעת עבודה של אבא שלי.
   בקשר לשאר את יכולה לגלות בעצמך.
   nadavs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה