ממשיכים לשום מקום

בוקר טוב לכולם!

השבועות האחרונים היו בסימן של עוד מאותו דבר. החטופים עדיין חטופים, הגירעון עדיין צומח וממשלת ישראל ממשיכה לעשות כלום למען האזרחים הלא מקורבים (והחילונים) ולהסתכסך בתוך עצמה למען ג’ובים לאנשים חסרי השכלה פרקטית. הטיפול בבעיות אמיתיות נדחה הצידה וכל מה שמנסים לעשות זה למשוך זמן. בינתיים נראה שזה עובד מצויין, וממשלת הזדון צפויה לכהן לפחות עוד שנה (אולי פחות חודש-חודשיים, אם יקרה נס). כנס הקיץ תיכף נגמר, חברי הכנסת יחזרו לעשות כלום בבית במקום בכנסת וכל מה שישאר לנו, האזרחים, לעשות בנושא זה להמשיך לשלם לפרזיטים האלה משכורת על כלום.

התפוררות הקואליציה על רקע חוקי הג’ובים של ש”ס זה באמת אירוע בלתי נתפס. חבורה של אוכלי חינם מנסה ליצור שכבה נוספת של אוכלי חינם וכל זה נמנע מבפנים כי אדם חסר יכולות ניהול רוצה להצטרף לחבורה אחרת של אנשים חסרי יכולות ניהול שמנהלים את המלחמה. מאבקי הכוח של חדלי האישים האלה עולים בינתיים בחיי אדם, במערכות יחסים וברכוש של עשרות אלפי אנשים, אבל להם לא באמת איכפת. הם באו כדי לשלוט, כלומר כדי לקחת כסף מאנשים שמייצרים משהו ולהעביר ליצרני כלום תמורת תמיכה פוליטית.

גם בתחום הצבאי ממשיך הכלום הגדול. בצפון עוזרים לאנשי חיזבאללה בקידום לתפקידים בכירים, בדרום ממשיכים להיות כפסע מהחרטוט המוחלט ובלשכת הגיוס התברר שבדיוק נגמר הטונר במדפסת שהיתה אמורה להדפיס את צווי הגיוס לחרדים בעקבות פסיקת בג”צ. אולי התקלה נמצאת בכלל במחשב שמתקשה לכתוב “בני ברק” בשורת הכתובת. אני בטוח שבחורינו המצויינים בסייבר עובדים לילות כימים כדי לנסות לתקן את התקלה התמוהה הזאת שבה הצבא והממשלה מצפצפים על פסיקת בית המשפט. ולא, ההבטחה של גלנט לשלוח צווים לא שווה כלום. היו צריכים לשלוח אותם כבר מזמן.

אצלי היו עבודות מסוג אחר. אחרי שעשיתי שוב הפסקה מטוויטר לפני כחודשיים, התחלתי למלא את הזמן הפנוי בתיקון האתרים שלי, כולל הבלוג הזה. עברתי לאחסון חדש עם יותר שליטה, הוספתי אמצעי אבטחה חדשים כדי שתוכלו לדעת שאתם קוראים מה שנכתב על ידי ולא על ידי האקרים משחררי פלסטין ודאגתי להמון גיבויים לאתרים ולמחשב. נראה שבקרוב יסתיימו עבודות השיפוצים האלה ואז אצטרך למצוא משהו אחר לעשות. אם יהיה מספיק משעמם, תמיד אוכל למצוא אחסון חדש ולהעביר הכל אליו.

12 מחשבות על “ממשיכים לשום מקום”

 1. יש השהייה ארוכה באופן משמעותי עד שעולה אתר הבלוג שלך בדפדפנים (וכפועל יוצא ירידה משמעותית במדד ה- SEO). לא הבנתי מדוע פתאום, עד שהגעתי לסיפא של הפוסט שממנו משתמע שהדבר נובע כנראה מהמעבר לשרת החדש ו”לתגבור רמת האבטחה”, באופן ששכרך יצא בעצם בהפסדך, לא?

  1. ממש מוזר. אצלי הוא עובד לא רע, וכך גם בכל אתרי בדיקת המהירות שהשתמשתי בהם. עניין האבטחה נוגע לכניסה להגדרות הניהול, בעמודי התוכן התוספת מינימלית.
   nadavs

   1. מנהל פרפרים

    לאחר כניסה בפעם הראשונה, הדפדפנים “זוכרים” עד לאתחול המחשב הבא (או אם קיימת הגדרה מפורשת לזכור). אבל בכניסה הראשונה לאתר שלך, זמן הטעינה ארוך באופן מוגזם ממש. בדקתי את העניין וזה חזר לאחר אתחול המחשב . בשרת הקודם לא הייתה בעיה כזו והאתר נטען במהירות.

    1. באתרים האחרים זה לא קרה, אז עשיתי בדיקה רק פה בבלוג. הסרתי כמה תוספים מיותרים, החלפתי את העיצוב לאחד שאמור להיות יותר קל והסרתי את תוסף התרגום שכנראה עשה שמות בביצועים. האם אתה מרגיש שיפור?

     nadavs

 2. לאחר כניסה בפעם הראשונה, הדפדפנים “זוכרים” עד לאתחול המחשב הבא (או אם קיימת הגדרה מפורשת לזכור). אבל בכניסה הראשונה לאתר שלך, זמן הטעינה ארוך באופן מוגזם ממש. בדקתי את העניין וזה חזר לאחר אתחול המחשב . בשרת הקודם לא הייתה בעיה כזו והאתר נטען במהירות.

  1. מנהל פרפרים

   מוטי, הדפדפן שלך זוכר כנראה לאחר אתחול (בהגדרות שלך). אצלי ההגדרות מותאמות לאבטחה מקסימלית הן של המחשב והן של האדפטור והראוטר. בשרת הקודם של נדב לא הייתה בעיה, כעת יש השהייה של למעלה מ-10 שניות. אני בטוח שמדד ה SEO של האתר החדש ירד בעקבות השינוי. המוזר הוא שנדב עבר שרת משיקולי אבטחה לדבריו. אבל מערכת האבטחה שלי מעכבת עכשיו את הטעינה (משמע האתר אינו יותר מובטח, או שבדיקת האבטחה אורכת זמן מוגזם בכניסה הראשונה לאתרו החדש.
   אגב, לצורך פרסום פוסט מערכת עתידי בפרפרים, תעדתי השוואת מדדי ה-SEO ומדדי טיב אחרים של מספר בלוגים בפרפרים שבעליהם העבירו לשרתים אחרים (או מהגרסה החינמית של וורדפרס לגרסת פרימיום) ובחלקם ה- SEO ופרמטרים אחרים צנחו באופן משמעותי.
   מוטי ונדב קחו גם, בחשבון שאני לא נכנס לקריאת פוסטים בוורדפרס כשחשבון וורדפרס שלי מחובר וכך גם רבים שאין להם חשבון וורדפרס. לתשומת לבכם.

   1. יש רק חשבון וורדפרס אחד, והוא שלי. אז זה לא רלוונטי לאף אחד מלבדי. 😉

    לא עברתי משיקולי אבטחה, אלא שיקולי מחיר ושליטה. תמורת ויתור על נוחות קיבלתי שליטה גדולה יותר ובמחיר יותר מוצלח. בעקבות השליטה הוספתי אמצעי אבטחה שלא אמורים להשפיע כלל על הביצועים (כל מיני headers ואמצעי הגנה על פאנל הניהול של וורדפרס שלאף אחד ממילא אין גישה אליהם מלבדי).

    במה אתה משתמש כדי לבדוק מדדי SEO? ה-PageSpeed של גוגל מאוד אופטימי…
    nadavs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזרה למעלה